Home - Nasze atrakcje - Całoroczny tor saneczkowy

Całoroczny tor saneczkowy

Pierwszy w Beskidach tor saneczkowy typu roller coaster niemieckiej firmy Wiegand. W odróżnieniu od torów saneczkowych wykonanych z metalowej rynny, z toru w Górskim Parku na Równicy można korzystać przez cały rok, bez względu na upał, deszcz czy duży mróz. Umożliwia to specjalna konstrukcja wykonana
z nierdzewnych rur, przypominająca trasę roller coastera.

Tor o długości 600 m z 200 metrowym podjazdem, usytuowany na widokowym stoku ma sporo emocjonujących zakrętów, gwarantujących mocne przeżycia. Przykładem może być serpentyna, gdzie 360- stopniowy zakręt przechodzi od razu w 180- stopniowy zakręt. Poruszamy się z prędkością dochodzącą do 40 km na godzinę – i to wszystko kilka metrów nad ziemią.

Na gości czeka 36 dwuosobowych sanek wyposażonych w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, a w razie potrzeby także w specjalne osłony przed deszczem.

Tor czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. Od 10:00 do 18:00 zaś w soboty i niedziele od 10:00 do 19:00. Przejazd saneczkami w przepięknej scenerii beskidzkiej dostarcza niezapomnianych wrażeń i jest to:

  • najlepsza propozycja na wycieczkę dla całej rodziny i grup zorganizowanych,
  • możliwość aktywnego wykorzystania wolnego czasu bez ograniczeń wiekowych,
  • bezpieczna, pełna napięcia jazda w ciągu całego roku

Wyjątkowe położenie blisko szczytu Równicy, leśne ścieżki i szlaki turystyczne biegnące nieopodal zachęcają do poobiednich spacerów i wycieczek.

Godziny pracy w miesiącach letnich (czerwiec,lipiec,sierpień):
od poniedziałku do piątku – 10:00 – 18:00
soboty i niedziele – 10:00 – 19:00

Ceny biletów:

1 bilet                         10 zł

2 do 9 biletów           8 zł / bilet

10 biletów                  70 zł

Dzieci do lat 8 muszą jechać z osobą pełnoletnią.

Wycieczki szkolne oraz grupy zorganizowane możliwość negocjacji cen.